Τηλ: 2108203617 | post.econ@aueb.gr

Διάκριση μεταπτυχιακού φοιτητή στον διαγωνισμό «CEO Challenge» της P&G

Ο μεταπτυχιακός φοιτητής Κάτρης Ηλίας της κατεύθυνσης «Εφαρμοσμένα Οικονομικά & Χρηματοοικονομική Ανάλυση» αναδείχθηκε νικητής στον βαλκανικό τελικό του διαγωνισμού στρατηγικής «CEO Challenge» της εταιρίας Procter and Gamble (P&G) που έλαβε χώρα στο Βουκουρέστι της Ρουμανίας κατά το διάστημα 11 ως 13 Μαρτίου 2018. Στον εν λόγω διαγωνισμό, 32 φοιτητές από όλες τις χώρες της νοτιοανατολικής Ευρώπης, που είχαν διακριθεί κατόπιν εξετάσεων και συνεντεύξεων στη χώρα τους, εργάστηκαν για τρεις ημέρες πάνω σε ένα case study της P&G με θέμα τη στρατηγική για αύξηση των εσόδων από το προϊόν head and shoulders της εταιρίας. Ο φοιτητής μας, έχοντας την πιο καινοτόμα επιχειρηματική πρόταση, και αφού την παρουσίασε σε κορυφαία στελέχη της εταιρίας, κατάφερε να κερδίσει τον διαγωνισμό.

2018-04-24T10:43:08+00:0024/04/2018|